Sprzątanie brzegów i dna jeziora Legińskiego

foto_newsPracowicie zakończyliśmy ostatni weekend października AD2015. Naszym celem było jezioro Legińskie w Łężanach, przy którym znajduje się Ośrodek Dydaktyczno-Badawczy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Piękne jezioro, głębokie, z dobrą jak na tę porę roku widocznością, bardzo bogate w litoralu ale...
czytaj więcej
autor: JK, data publikacji: Niedziela, 25 października 2015 r.

Posprzątaliśmy kąpieliska i plaże Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego

foto_newsZakończyliśmy akcję sprzątania kąpielisk i plaż nad jeziorami Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Pogoda byla idealna czyli nie padało. Niestety na zdjęciach możecie zobaczyć co zostawiają plażowicze i wszelcy użytkownicy jezior. Np. co zrobić z tanim grillem za 15 zł? najlepiej zostawić pod krzakiem. Takich pozostałości naliczyliśmy 7 sztuk, do tego szyby i opony w wodzie, sztućce plastikowe, zestawy wypoczynkowe, butelki po piwie, winie, wódce, puszki etc.
czytaj więcej
autor: JK, data publikacji: Niedziela, 18 października 2015 r.

Porozumienie o współpracy pomiędzy UWM a Stowarzyszeniem Pro-Natura

foto_newsMiło jest nam poinformować, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski podpisał ze Stowarzyszeniem Pro-Natura porozumienie, na mocy którego, będziemy realizować wspólne projekty edukacyjne, szkoleniowe i badawcze ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu ochrony przyrody i innych zagadnień naukowych będących w sferze zainteresowań Uniwerystetu oraz Stowarzyszenia.
czytaj więcej
autor: J.K., data publikacji: Poniedziałek, 08 czerwca 2015 r.

Etnobotaniczna majówka z Pronaturą

foto_newsTłumy dzieci i młodzieży uczestniczyły w Etnobotanicznej Majówce przygotowywanej przez Wydział Biologii i Biotechnologii UWM przy współpracy Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz naszego Stowarzyszenia Pro-Natura. Biolodzy olsztyńskiej Alma Mater przekonywali, że rosnące dziko rośliny mają bardzo wiele związków, które są człowiekowi niezbędne do życia.
czytaj więcej
autor: J.K., data publikacji: Poniedziałek, 08 czerwca 2015 r.

Galeria

Partnerzy

     Twój informator turystyczno przyrodniczy             aquadiver.pl
Polub nas na FB i śledź działania pasjonatów natury - https://www.facebook.com/pronaturapl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

                          ... wszystkie osoby, którym nie jest obojętny stan naszych jezior.
© PRO-NATURA 2014