Majówka z etnobotaniką

foto_newsCo kryją nasze jeziora? Sposoby obserwacji różnych roślin wodnych na przykładzie Jeziora Kortowskiego. Poszukiwania ciekawych gatunków, w tym drapieżnych. Stowarzyszenie Pro-Natura jest współorganizatorem majówki z etnobotaniką, w ramach Fascynującego Świata Roślin 2015.
czytaj więcej
autor: PD, data publikacji: Piątek, 08 maja 2015 r.

Posprzątaliśmy Łynę z AKP Skorpena i Aquadiver

foto_newsA było co zbierać, w wodzie znaleźlimy stary komputer, ekspress do kawy -prawie sprawny :), monitor, garnki, wiadra, piłkę nożną, kołdry, poduszki oraz parę czerwonych, damskich nart. W sobotę 14 marca 2015 na tydzień przed Skorpenowym Spływem Łyną posprzątaliśmy startowy odcinek Łyny. Pracy było co niemiara. Na szczęście pojawiło się prawie 20-tka miłośników czystej rzeki z klubu Skorpena i Aquadiver.
czytaj więcej
autor: JK, data publikacji: Sobota, 14 marca 2015 r.

Sprzątamy Łynę ze Skorpeną

foto_newsDziałamy wspólnie z Akademickim Klubem Płetwonurków Skorpena. Zebrane śmieci odbierze firma Remondis za co bardzo serdecznie dziękujemy. Jeśli leży Wam na sercu czystość naszej rzeki nie czekajcie z założonymi rękoma.
czytaj więcej
autor: J.K., data publikacji: Poniedziałek, 02 marca 2015 r.

Gazeta Wyborcza pisze o naszych ratunkowych działaniach

foto_newsCzasami, ze względów bezpieczeństwa tylko płetwonurkowie mogą pomóc w naprawie szkód wyrządzanych przyrodzie - tym razem góra śmieci po chuligańskiej zabawie wylądowała na cienkim lodzie jeziora Kortowskiego. Płetwonurkowie spieszyli się by zdążyć przed roztopami usunąć śmieci z jeziora. Udało się wyciągnąć puszki, butelki i większe plastiki, niestety papiery i niedopałki wylądowały na dnie naszego jeziora.
czytaj więcej
data publikacji: Poniedziałek, 02 marca 2015 r.

Galeria

Partnerzy

     Twój informator turystyczno przyrodniczy             aquadiver.pl
Polub nas na FB i śledź działania pasjonatów natury - https://www.facebook.com/pronaturapl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

                          ... wszystkie osoby, którym nie jest obojętny stan naszych jezior.
© PRO-NATURA 2014