Posprzątaliśmy Łynę z AKP Skorpena i Aquadiver

A było co zbierać, w wodzie znaleźlimy stary komputer, ekspress do kawy -prawie sprawny :), monitor, garnki, wiadra, piłkę nożną, kołdry, poduszki oraz parę czerwonych, damskich nart. W sobotę 14 marca 2015 na tydzień przed Skorpenowym Spływem Łyną posprzątaliśmy startowy odcinek Łyny. Pracy było co niemiara. Na szczęście pojawiło się prawie 20-tka miłośników czystej rzeki z klubu Skorpena i Aquadiver.
Najwięcej było zwykłych foliowych worków, butelek po piwie, wodzie oraz napojach, a także innych śmieci po sadzonkach drzew, które mogły pochodzić z pobliskich ogrodów działkowych.
Po drugiej strony rzeki - miłośnicy tanich win owocowych zapewniali nas, że nie śmiecą a butelki zabierają ze sobą. Jednak chwilę później puste szkło wylądowało w Łynie. Czyżby Syzyfowe Prace? Oby nie dlatego apelujemy przy okazji, zwracajcie uwagę na to co dzieje się wokół Was. Zebraliśmy kilkadziesiąt worków, które dostarczył Remondis, podobnie jak wielki kontener, który w dużej części został zapełniony. Zatem do zobaczenia na Spływie w czystszej Łynie. Czuwaj :)

Relację o naszej akcji można zobaczyć na stronie TVP Olsztyn.

http://olsztyn.tvp.pl/19256384/lyna-posprzatana-i-gotowa-na-wiosne

powrót
autor: JK, data publikacji: Sobota, 14 marca 2015 r.

Galeria

Partnerzy

     Twój informator turystyczno przyrodniczy             aquadiver.pl
Polub nas na FB i śledź działania pasjonatów natury - https://www.facebook.com/pronaturapl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

                          ... wszystkie osoby, którym nie jest obojętny stan naszych jezior.
© PRO-NATURA 2014