• tel. 502 846 907, 603 173 049
  • kontakt@pronatura.info.pl
  • 10-693 Olsztyn, ul. Gen. Mariusza Zaruskiego 12

Etnobotaniczna majówka z Pronaturą

Tłumy dzieci i młodzieży uczestniczyły w Etnobotanicznej Majówce przygotowywanej przez Wydział Biologii i Biotechnologii UWM przy współpracy Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz naszego Stowarzyszenia Pro-Natura.

Biolodzy olsztyńskiej Alma Mater przekonywali, że rosnące dziko rośliny mają bardzo wiele związków, które są człowiekowi niezbędne do życia.

Naukowcy podczas majówki z etnobotaniką pokazali najmłodszym, między innymi, jak poradzić sobie ze skaleczeniem. Zamiast opatrunku wystarczy przyłożyć babkę. Biolodzy przygotowali także kawę z topinamburu i dębowych żołędzi. Serwowano potrawy z czosnkiem niedźwiedzim, jarzębiną i jabłkiem. 

Ciekawostkom ze świata roślin nie było końca. Pokazano jak można je wykorzystać, by przygotować kremy, peelingi i balsamy. Kolejną prezentację przygotowano w uniwersyteckiej szklarni, gdzie można było zobaczyć, między innymi, rośliny tropikalne i dowiedzieć się jak wysiać lub zrobić sadzonkę. 

Majówka na UWM była również okazją do udziału w zajęciach dotyczących pracy w ogrodzie czy możliwości poznania flory warmińsko-mazurskich jezior. Była z nami kamera olsztyńskiego Oddziału Telewizji Polskiej SA a relację z majówki możecie zobaczyć klikając poniżej.

http://olsztyn.tvp.pl/20147396/etnobotaniczna-majowka-na-uwm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *